נעים להכיר, שמי הדר גונר

 נשואה לזהר, אמא של ארבל ואלה.

מנחה סדנאות, כותבת, רקדנית ומדריכה מוסמכת בשיטת LifeDance ריקוד לנשים, מטעם המכללה האקדמית בוינגייט‏. השתלמתי בקורסים וסדנאות ריקוד, אימפרוביזציה ומיינדפולנס.

אני בעלת תואר ראשון B.A בתכנית רב-תחומית באמנויות מטעם אוניברסיטת תל אביב ותואר שני M.A  בספרות עברית בהתמחות כתיבה יצירתית, מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

התחלתי לרקוד בגיל שש, הבסיס היה בלט וג'אז ובהמשך נמשכתי למחול המודרני, שמאפשר ביטוי של העולם הפנימי. ההחלטה להיות רקדנית מקצועית הייתה כרוכה בוויתור על כל שאר התחומים שהעסיקו והקסימו אותי, ולכן פרשתי מהריקוד. לא ידעתי אז שישנן עוד אפשרויות… בבגרותי למדתי תאטרון, קולנוע וספרות, והתמקדתי בכתיבה.

הדרך חזרה אל הגוף, אל הריקוד והתנועה החלה בעקבות משבר כואב שחוויתי לאחר לידת בני. זו הייתה תקופה ארוכה של קושי ובדידות, אובדן תחושת הזהות, ניכור לעצמי ולגופי. הבית וגידול הילדים הפכו להיות ביצה טובענית ותובענית עבורי, ולתוך החוויה הפנימית הזו, נכנסה הזדמנות לחזור לרקוד, כמו סדק של אור שפתח תהליך מבורך של ריפוי.

למדתי מחדש את הטבע שלי, גיליתי שאני זקוקה לחופש ולמרחב, ומותר לי לבקש אותם לעצמי. החזרה לגוף עוררה גם את העולם הרגשי ואת התשוקה בכל הרבדים. למדתי שתנועה בגוף מובילה לתנועה בחיים, והחלטתי שאני רוצה לתת את המתנה הזו לעוד ועוד נשים. אני רוצה לאפשר להן מרחב תנועה וחופש, להגדיל את מנעד האפשרויות, להרקיד את ליבן חזרה אל עצמו.

בכל מקרה, ישנה אישה אחת שאני זוכה לרפא ולשמח שוב ושוב, בכל שיעור ובכל סדנה שאני מנחה, וזו אני.

מהי גישה רב-תחומית?

התרבות העכשווית מורכבת מנקודות מבט רבות, מגוון אמצעי הבעה וטכנולוגיות. החוויה שלי כאישה בעולם, מלאה אתגרים בצד ריגושים. אני גם נדרשת למעברים תכופים בין עולמות ובין תפקידים. אולי גם את מרגישה, שלפעמים מרוב שפע, את נשארת מבולבלת וקפואה.

כיצד מכילים את השפע של העידן החדש?

אני מאמינה שגישה רב-תחומית, החל בחיי היום-יום שלנו וכלה ביצירה מכל סוג, מאפשרת הכלה של השפע הקיים. היא כוללת זיהוי של נקודות החיבור בין עולמות תוכן ובין אנשים, פיתוח היכולת לשלב, הרחבת הגבולות שלנו, הבנת הקשר בין מה שקורה לנו בחוץ לבין מה שאנו מרגישות בפנים.

בפועל, אני מציעה לשכלל את יכולת התנועה שלנו, את היכולת להסתגל למעברים ושינויים, לפתח את יכולת ההקשבה שלנו ואת כישורי ההבעה.

בסדנאות שלי אני יוצרת מסגרת פתוחה ונעימה, שמאפשרת לנו לחדש את מאגרי האנרגיה והיצירתיות, להביע את מה שמבקש לצאת מתוכנו, לקבל השראה וכלים לחיים, לביטוי וליצירה. כל אחת על-פי צרכיה ורצונה.